Screen Shot 2015-12-19 at 16.03.57

Oceń swój system biblioteczny – ankieta 2015

19 grudnia 2015

Nadszedł ten czas w roku, w którym możecie ocenić swoje systemy biblioteczne. Marshall Breeding prowadzący serwis librarytechnology.org po raz kolejny zbiera dane i opinie na temat oprogramowania, z którego korzystacie w swoich instytucjach.

Do udziału w ankiecie namawiam Was nie po raz pierwszy. We wpisie sprzed roku znajdziecie informacje, które odpowiedzą na Wasze wątpliwości, a tej części z Was, która nie czuje się mocna w rozumieniu języków obcych, ułatwią wzięcie udziału w badaniu. Oto co znajdziecie w archiwalnym tekście:

 • informację, kto może wypełnić ankietę,
 • co zrobić, aby wziąć udział w badaniu,
 • tłumaczenie pytań na język polski.

Dwa lata temu ankietę wypełniło 12 polskich instytucji, rok temu 10. Nie są to liczby, które pozwalają dostrzec polski głos, ani dokonać analizy ilościowej wyników odpowiedzi tylko z naszego kraju. Może w tym roku uda się zabrać głos nieco głośniej?

 • Magdalena

  Pani Dominiko,
  Trafiłam na serwis bibliosfera poszukując informacji o systemach bibliotecznych. Ot, zaciekawiła mnie opcja na LubieCzytac i zobaczyłam, że w MAK+ nie ma mojej biblioteki.
  Spodziewałam się, że tu w serwisie znajdę może jakieś artykuły, porównania, refleksje związane z wyborem i użytkowaniem różnych systemów.
  To może być ciekawy pomysł na cykl publikacji
  Pozdrawiam, Magdalena