Przytul bibliotekarza. A może lepiej nie…?

29 lutego 2012

Polska Wikipedia nic o tym nie mówi. W anglojęzycznej Wiki też nic na ten temat nie znalazłam. Wie, że 1 marca urodził się Justin Bieber (1994 r.), że tego dnia w Białymstoku odnotowano rekordowo niskie ciśnienie atmosferyczne (2008 r.; to w polskiej Wiki), ale nie wspomina o… międzynarodowym dniu przytulania bibliotekarzy. ;)

Święto istnieje za to wśród wydarzeń Facebookowych.

Wszystko OK. Przynajmniej do czasu kiedy będziemy przytulani przez rodzinę, bliskich znajomych, może nawet tych mniej bliskich – czemu nie, może być miło. Przytulanie się bibliotekarzy w pracy może nawet stworzyć nieco cukierkową atmosferę (byle bez przesady).

Ale co zrobicie, jeżeli podejdzie do Was zupełnie obca osoba (taki czytelnik) i zechce Was przytulić? :> Uciekniecie, przytulicie go, a może naślecie go na kolegę/koleżankę po fachu? ;)

Bądźcie gotowi na przytulanie, ale weźcie pod uwagę, że umiejętność odpierania przytulastych ataków też może okazać się przydatna. A może w tym dniu wolelibyście jednak poprzytulać książki? ;)

Wykorzystana fotografia: free hugs / Riccardo Bandiera (lic. CC-BY-NC)

 • Pingback: Przytul bibliotekarza! | pulowerek.pl()

 • sygnaturka

  Przytulanie książek zawsze i wszędzie. Przytulanie przez czytelników… zależy których ;) Jednak przytulaśna asertywność jest konieczna :)

 • aksu

  Naprawdę straszne święto :-(
  czy jesteśmy aż tak dysfukcyjną społecznie grupą zawodową, że trzeba nam specjalnych dni na przytulanie? :-(
  a drugie strasznie: bycie obściskiwanym przez obcych… :-(

 • sygnaturka

  Aksu, więcej dystansu i uśmiechu życzę :)